Květnové setkání řepských rodáků v Sokolovně Řepy!

Jsi řepský rodák? Vychodil jsi případně řepskou „Sorbonu“, tedy základku na Gottwaldově ulici, dnes Žalanského? Hrál jsi třeba fotbal za řepský Slavoj, byl dobrovolný hasič či byl členem Sokola? Nebo jsi také protančil zábavy ve stařičké sokolovně nebo na „Čajích“ v ještě starší hasičárně? Nebo jsi dokonce nechyběl při bruslařských a hokejových klání na rybníku Průhon, Kubišťák, Prasečák a u kostela, nebo při sáňkování na Kamence a Hrdinově vrchu? Pamatuješ ještě osadu Blatiny, starou Fialku, rybníky, řepské statky, Venclovu a Kratochvílovu zahradu a krásnou panenskou přírodu od Bílé Hory po Zličín? Nezapomněl jsi ještě na kino v sokolovně, letní kino na Výstavišti, divadlo U Piskáčků nebo přátelská setkání U Škopů (Jablečníka), Čechů nebo u legendární lípy? Tak to jsi přesně ty, kdo nesmí chybět při prvním ročníků setkání řepských rodáků v pátek 31. května od 17 hodin v řepské sokolovně. 

Je úplně jedno, zda ti je 40 nebo 100 let. Přijď si jen tak při skleničce popovídat a zavzpomínat s rodáky, které jsi možná neviděl několik desetiletí. Svou účast přislíbili někteří, co po bourání osady Blatiny museli Řepy opustit, když dostali náhradou jiné byty na druhém konci Prahy, nebo se odstěhovali z jiných důvodů. Jsme si vědomi, že všechny osobně pozvat nemůžeme, neboť na mnohé již nemáme spojení. Přesto vás „Řepáci“ tímto prosíme, pokud máte na některé rodáky kontakty, uvědomte je o této akci a tuto informaci šiřte dál. 

Na tomto setkání si můžete zavzpomínat nad několika stovkami dobových snímků tvořících film promítaný na plátno. Tyto snímky zdobily publikace o řepské historii „Kniha o Řepích“ z roku 2006 a „Řepy krásné, Řepy mé“ z roku 2018. Několik posledních výtisků této druhé jmenované publikace, bude na tomto setkání v prodeji. 

Nad akcí převzala záštitu starostka Mgr. Jitka Synková.

Za svolávající: Jaroslav Hájek, mobil 603 414 828, Josef Czwartynský, mobil 774 996 128 

Místo konání: Sokolovna Řepy, Na Chobotě 125/2B, Praha 17. 

Vstupné zdarma.